Právní a administrativní pomoc v zahraničí

Máte e-shop a plánujete expandovat do zahraničí? V takovém případě je žádoucí zákazníkům nabídnout možnost platby na lokální bankovní účet v místní měně a pohlídat si, že obchodní podmínky jsou v souladu se zákony dané země. S velkou pravděpodobností bude časem následovat založení sběrného místa nebo lokální pobočky. S tím vším jsme připraveni vám pomoci.

Je nutné dobře se orientovat v místních zákonech, povinnostech, pravidlech a kulturním prostředí. Současně mít kontakty na lokální právníky, daňové poradce a soudní překladatele. Bez nich se mohou administrativní úkony v dané zemi proměnit ve zdlouhavou, krkolomnou a drahou záležitost. Svěřte tyto kroky do rukou našich odborníků, kteří se v daném prostředí pohybují jako ryba ve vodě. Postaráme se o to, aby vaši zahraniční expanzi žádné administrativní a byrokratické záležitosti nebrzdily.

Pečlivý výběr zahraniční domény pro e‑shop

Zahraniční e-shop doporučujeme provozovat na vhodně zvolené lokální doméně. S výběrem vhodné domény vám pomohou naši rodilí mluvčí daného jazyka, kteří vám doporučí vhodné varianty, otestují dostupnost domén s lokální koncovkou a současně upozorní na případné negativní konotace.

NK Expand | Právní pomoc při expanzi do zahraničí

Založení bankovního účtu v zahraničí

Možnost platit v místní měně na lokální účet je základním předpokladem úspěšného vstupu na zahraniční trh. Podmínky pro založení účtu se v jednotlivých zemích liší. Každá země, a dokonce každá banka má svoje požadavky a interní směrnice a je třeba k nim přistupovat individuálně. Bližší popis postupu otevření bankovního účtu v zahraničí najdete na stránce FAQ.

Výhody zahraničního bankovního účtu

  • zákazníci získají možnost platit ve své měně a u banky, kterou znají
  • váš e-shop bude působit důvěryhodněji
  • ušetříte za bankovní poplatky za mezinárodní převody
  • získáte konkurenční výhodu oproti prodejcům, kteří své zákazníky nutí platit mezinárodně
  • zvýšíte si konverzní poměr návštěva/objednávka
NK Expand | Právní pomoc při expanzi do zahraničí

Úprava všeobecných obchodních podmínek

Naši specialisté upraví vaše stávající obchodní podmínky tak, aby splňovaly zákonné povinnosti v dané zemi. Nejpřísnější požadavky pro e-shopy má Německo, kde je třeba kromě obchodních podmínek vytvořit také Impresum či Widerrufsbelehrung (instrukce pro odstoupení od smlouvy).

 

Založení zahraniční firmy a registrace k DPH

Při expanzi e-shopu doporučujeme zvážit založení lokální firmy. Usnadní vám to registrace k nejrůznějším službám v dané zemi, čímž si ušetříte spoustu starostí v budoucnu.

K DPH se v zahraničí musíte registrovat obvykle po překročení určité výše obratu. Dříve bylo nutné se registrovat v každé zemi zvlášť. To už je naštěstí minulostí, protože od 1. července 2021 došlo k výraznému zjednodušení při vykazování a odvodu DPH. Nový režim One Stop Shop přináší výrazné usnadnění administrativy především internetovým prodejcům, kteří zboží prodávají konečnému spotřebiteli (nepodnikateli) v rámci EU. Více informací o režimu One Stop Shop se dozvíte v článku Režim One Stop Shop (OSS) usnadňuje e‑shopům život na našem blogu.

NK Expand | Právní pomoc při expanzi do zahraničí

PRÁVNÍ A ADMINISTRATIVNÍ POMOC PRO VÁS ZAJISTÍME V TĚCHTO ZEMÍCH

KOMU UŽ JSME PŘI EXPANZI DO ZAHRANIČÍ POMOHLI

Případové studie

NK Expand | Pomáháme expandovat do zahraničí

Zavolejte nám

NK Expand | Pomáháme expandovat do zahraničí

Napište nám e‑mail

NK Expand | Pomáháme expandovat do zahraničí