Expanze e‑shopu do Česka

Ráj e‑shopů

10,5 mil. obyvatel
6 % meziroční růst e‑commerce
210 obyvatel na jeden e‑shop

Česká republika je opravdovým rájem e-commerce. Počet aktivních eshopů je zde ze zemí střední Evropy bezkonkurenčně nejvyšší a láká stále více zákazníků. Nelze se tak divit, že obrat české e-commerce každý rok strmě stoupá. A jízda evidentně zdaleka nekončí, protože online nákupy tvoří stále jen asi desetinu trhu.

PROČ EXPANDOVAT DO ČESKA?

Český trh je velmi podobný tomu slovenskému. Spousta firem tak zvažuje expanzi do obou zemí současně. Pro slovenské e-shopy je expanze na český trh jasnou první volbou. Díky společné historii si jsou Češi a Slováci v nákupních zvyklostech podobní, i když určité rozdíly určitě najdete. Výhodou je i podobnost českého a slovenského jazyka, která se může hodit i při provozování zákaznické podpory.

NK Expand | Pomáháme e-shopům expandovat do Česka

NA CO SI DÁT PŘI EXPANZI DO ČESKÉ REPUBLIKY POZOR?

Pokud chcete působit důvěryhodněji, určitě svůj e-shop kvalitně lokalizujte do češtiny. Znalost cizích jazyků je v české populaci spíše nižší. Samozřejmostí je i provozování e-shopu na lokální české doméně s českým telefonním číslem. Češi si velmi potrpí na rychlost a cenu dodání i snadný proces vrácení zboží. Nejzásadnějším faktorem při rozhodování o nákupu zůstává cena zboží a důvěryhodnost e-shopu. Proto Češi hojně využívají srovnávače, zejména Heuréka, Zboží.cz, Glami, ShopMania, Favi nebo Biano.

Další informace o tom, na co si dát při expanzi e-shopu do České republiky pozor, vám připravíme na míru v rámci naší služby průzkum zahraničního trhu.

 
obyvatel: 10,5 mil.

10,5 mil.

obyvatel
měna: koruna

koruna

měna
meziroční růst e‑commerce: 6 %

6 %

meziroční růst e‑commerce
online nakupujících: 77 %

77 %

online nakupujících
e‑shopů: 51 000

51 000

e‑shopů
uživatelů internetu v populaci: 91 %

91 %

uživatelů internetu v populaci
obyvatel na jeden e‑shop: 210

210

obyvatel na jeden e‑shop
objem e‑commerce: 12,3 mld. €

12,3 mld. €

objem e‑commerce

PRO VAŠI EXPANZI DO ČESKA ZAJISTÍME TYTO SLUŽBY

SHRNUTÍ

I přes bezkonkurenčně nejvyšší počet e-shopů mezi zeměmi středoevropského regionu je Česká republika zajímavým cílem pro zahraniční e-shopy. Češi si zvykli na internetu kupovat prakticky jakékoli zboží, což vytváří prostor pro zahraniční prodejce, kteří se mohou odlišit svojí produktovou nabídkou. Pozornost je však nutné věnovat zejména automatizaci a s ní spojené rychlosti vyřízení objednávky, zpracování platby a dodání zboží. Dalším zajímavým trendem je personalizace díky využití technologie umělé inteligence a strojového učení.

V NK Expand vám pomůžeme se vším, co bude vaše expanze do Česka vyžadovat. Na českém trhu působíme už od roku 2006, za tu dobu jsme naše služby poskytli mnoha českým i zahraničním zákazníkům. Nedávno jsme pomohli s úspěšnou expanzí do ČR například polskému e-shopu s medovými produkty Poli Honey. Obdobně jsme pomohli firmě BLACHOTRAPEZ, vyrábějící střešní krytiny, s expanzí na český a slovenský trh. Kontaktujte nás a naši specialisté pomohou s expanzí e-shopu do České republiky i vám.

NK Expand | Pomáháme e-shopům expandovat do Česka

KROMĚ ČESKA VÁM POMŮŽEME EXPANDOVAT I DO TĚCHTO ZEMÍ

KOMU UŽ JSME PŘI EXPANZI DO ZAHRANIČÍ POMOHLI

Případové studie

NK Expand | Pomáháme expandovat do zahraničí

Zavolejte nám

NK Expand | Pomáháme expandovat do zahraničí

Napište nám e‑mail

NK Expand | Pomáháme expandovat do zahraničí