Expanze e‑shopu do Slovinska

Nejbohatší balkánská země

2,1 mil. obyvatel
12,5 % meziroční růst e‑commerce
600 obyvatel na jeden e‑shop

Ekonomika Slovinska je v porovnání s dalšími postsocialistickými zeměmi Evropy vyspělejší. Pro české eshopy je Slovinsko zajímavou lokalitou pro další expanzi. Důvodem je především nízký počet aktivních eshopů, které na slovinském trhu působí. Expanze eshopu do Slovinska tak tvoří příležitost, kterou byste si neměli nechat ujít.

PROČ EXPANDOVAT DO SLOVINSKA?

Největší výhodou Slovinska je nízký počet eshopů, které v zemi prodávají online. Na více než 2 miliony obyvatel připadá jen přibližně 3 000 online obchodů, což představuje asi 700 obyvatel na jeden eshop. Konkurence ve slovinské ecommerce je tak opravdu velmi nízká a trh ještě zdaleka není nasycený. Kupní síla Slovinců je v porovnání s ostatními balkánskými zeměmi výrazně vyšší, ovšem obyvatelé jsou v online nakupování obezřetnější a vybírají pečlivě.

Výhodou je i geografická vzdálenost. Do Slovinska je to z ČR kousek, náklady na přepravu zboží tomu budou odpovídat. Například česká Zásilkovna doručuje do Slovinska už od 130 Kč.

NA CO SI DÁT PŘI EXPANZI DO SLOVINSKA POZOR?

Při expanzi eshopu do Slovinska nepodceňujte kvalitní překlad a lokalizaci textů do slovinštiny. Profesionální překlad webových stránek a produktových popisků bude zvyšovat důvěryhodnost vašeho eshopu. Web musí být samozřejmě plně responzivní – Slovinci pro nákup s oblibou používají chytré mobilní telefony. A pro kvalitní SEO výsledky ve vyhledávání doporučujeme zpracovat profesionální analýzu klíčových slov a eshop provozovat na vhodně zvolené slovinské doméně.

Pokud je to možné, využívejte kromě klasických PPC reklam i propagaci produktů na sociálních sítích. Mezi Slovinci je oblíbený zejména Facebook, který používají opravdu aktivně.

Slovinští zákazníci jsou velmi citliví na cenu, proto je vhodné aktivně používat slevové akce typu Black Friday, které jsou mezi Slovinci velmi oblíbené. Kromě prodeje přes vlastní eshop je možné využívat i prodej přes tržiště – ve Slovinsku jsou nejoblíbenější Amazon a eBay. Prodej přes tržiště je však anonymní, často konkurujete pouze cenou a nerozvíjíte vlastní značku.

I přesto, že Slovinci ovládají angličtinu nejlépe z postsocialistických zemí (přibližně 2/3 obyvatel se domluví cizím jazykem), je vhodné uvažovat o zákaznické podpoře poskytované rodilým Slovincem. Zákaznická linka by měla být samozřejmě dostupná na lokálním slovinském telefonním čísle. Jen tak bude na zákazníky působit důvěryhodně a budou ji využívat.

Další informace o tom, na co si dát při expanzi eshopu do Slovinska pozor, vám připravíme na míru v rámci naší služby průzkum zahraničního trhu.

obyvatel: 2,1 mil.

2,1 mil.

obyvatel
měna: euro

euro

měna
meziroční růst e‑commerce: 12,5 %

12,5 %

meziroční růst e‑commerce
online nakupujících: 63 %

63 %

online nakupujících
e‑shopů: asi 3 500

asi 3 500

e‑shopů
uživatelů internetu v populaci: 93 %

93 %

uživatelů internetu v populaci
obyvatel na jeden e‑shop: 600

600

obyvatel na jeden e‑shop
objem e‑commerce: 870 mil. €

870 mil. €

objem e‑commerce

PRO VAŠI EXPANZI DO SLOVINSKA ZAJISTÍME TYTO SLUŽBY

SHRNUTÍ

Slovinsko je vyspělou zemí s vysokou kupní silou obyvatelstva. Nízká míra rozvinutosti místního ecommerce trhu vytváří prostor pro etablované české prodejce, pro které je expanze eshopu do Slovinska zajímavou obchodní příležitostí. Je však nutné dobře se přizpůsobit potřebám Slovinců, kteří stále dávají přednost podpoře slovinsky vypadajících eshopů před těmi zahraničními.

Při expanzi vašeho e‑shopu do Slovinska se spolehněte na naše specialisty, profesionální služby a dlouholeté zkušenosti. V NK Expand vám pomůžeme se vším, co bude vaše expanze do Slovinska vyžadovat. Kontaktujte nás a naši specialisté pomohou s expanzí e‑shopu do Slovinska i vám.

KROMĚ SLOVINSKA VÁM POMŮŽEME EXPANDOVAT I DO TĚCHTO ZEMÍ

KOMU UŽ JSME PŘI EXPANZI DO ZAHRANIČÍ POMOHLI

Případové studie

NK Expand | Pomáháme expandovat do zahraničí

Zavolejte nám

NK Expand | Pomáháme expandovat do zahraničí

Napište nám e‑mail

NK Expand | Pomáháme expandovat do zahraničí