Expanze e‑shopu do Chorvatska

Dovolená a byznys v jednom

3,9 mil. obyvatel
13,6 % meziroční růst e‑commerce
702 obyvatel na jeden e‑shop

Chorvatsko je další balkánskou příležitostí pro expanzi českých eshopů. Obrovskou výhodou je ochota Chorvatů nakupovat v zahraničních eshopech. Není tak nutné investovat tolik energie a prostředků do toho, abyste působili jako eshop se sídlem v Chorvatsku. Expanze eshopu na chorvatský trh tak tvoří příležitost, kterou byste si neměli nechat ujít.

PROČ EXPANDOVAT DO CHORVATSKA?

Chorvatská ecommerce sice roste o něco pomalejším tempem než třeba v Rumunsku nebo Bulharsku, stále se však jedná o zajímavý rozvíjející se trh. Největším lákadlem je obliba zahraničních e-shopů mezi obyvateli Chorvatska. Téměř 80 % online nakupujících Chorvatů preferuje nákupy ze zahraničí, protože zboží odsud vnímají jako lepší a neobvyklé. Lokální chorvatské eshopy to mají v konkurenci se zahraničními hráči opravdu těžké.

NK Expand | Pomáháme e-shopům expandovat do Chorvatska

NA CO SI DÁT PŘI EXPANZI DO CHORVATSKA POZOR?

Největší překážkou pro expanzi eshopu na chorvatský trh představuje místní byrokracie a složitá legislativa. Na začátku tak doporučujeme udělat si průzkum povinností, které bude nutné splnit.

Znalost cizích jazyků je mezi Chorvaty podobná jako v Česku. Jen cca 40 % Chorvatů ovládá alespoň jeden cizí jazyk. Určitě tak bude nutné web a eshop nechat kvalitně přeložit do chorvatštiny a lokalizovat jej pro lokální kulturní prostředí.

zákaznické podpory bude nutné zajistit její provoz přímo v chorvatštině a umožnit tak zákazníkům komunikaci v jejich rodném jazyce. Telefonní číslo, na kterém bude zákaznická podpora dostupná, by mělo být chorvatské. Zahraniční číslo by mohlo vyvolávat zbytečné obavy a snižovat ochotu nakupujících na něj se svým dotazem zavolat.

Pro kvalitní SEO výsledky ve vyhledávání doporučujeme eshop provozovat na vhodně zvolené chorvatské doméně. Není však nutné, aby působil jako lokální chorvatský eshop. Právě naopak může být konkurenční výhodou, když bude otevřeně deklarovat zahraniční původ.

Další informace o tom, na co si dát při expanzi e-shopu do Chorvatska pozor, vám připravíme na míru v rámci naší služby průzkum zahraničního trhu.

obyvatel: 3,9 mil.

3,9 mil.

obyvatel
měna: euro

euro

měna
meziroční růst e‑commerce: 13,6 %

13,6 %

meziroční růst e‑commerce
online nakupujících: 56 %

56 %

online nakupujících
e‑shopů: asi 5 500

asi 5 500

e‑shopů
uživatelů internetu v populaci: 86 %

86 %

uživatelů internetu v populaci
obyvatel na jeden e‑shop: 702

702

obyvatel na jeden e‑shop
objem e‑commerce: 1,2 mld. €

1,2 mld. €

objem e‑commerce

PRO VAŠI EXPANZI DO CHORVATSKA ZAJISTÍME TYTO SLUŽBY

SHRNUTÍ

Chorvatsko je ideálním cílem pro expanzi českých e-shopů. Ochota Chorvatů nakupovat v zahraničních e-shopech spolu s poměrně nízkým počtem e-shopů v zemi představuje velmi zajímavou a lákavou příležitost. Pokud už je vám český nebo slovenský trh malý a pomýšlíte na expanzi, může pro vás být Chorvatsko jasnou volbou.

V NK Expand vám pomůžeme se vším, co bude vaše expanze do Chorvatska vyžadovat. Nedávno jsme pomohli s úspěšnou expanzí na chorvatský trh například farmaceutické firmě Dr. Mayer, e-shopu s parfémy El Nino nebo české značce Postershop, která zde provozuje e-shop buvu.hr. Kontaktujte nás a naši specialisté pomohou s expanzí e-shopu do Chorvatska i vám.

 
NK Expand | Pomáháme e-shopům expandovat do Chorvatska

KROMĚ CHORVATSKA VÁM POMŮŽEME EXPANDOVAT I DO TĚCHTO ZEMÍ

KOMU UŽ JSME PŘI EXPANZI DO ZAHRANIČÍ POMOHLI

Případové studie

NK Expand | Pomáháme expandovat do zahraničí

Zavolejte nám

NK Expand | Pomáháme expandovat do zahraničí

Napište nám e‑mail

NK Expand | Pomáháme expandovat do zahraničí