Expanze e‑shopu do Nizozemska

Třetí nejbohatší trh v Evropě

17,6 mil. obyvatel
6,7 % meziroční růst e‑commerce
200 obyvatel na jeden e‑shop

Nizozemsko (někdy též Holandsko) je rozlohou i počtem obyvatel spíše malá země. Z pohledu evropské ecommerce však patří mezi ty nejvýznamější. Téměř všichni ze 17 milionů obyvatel mají přístup k internetu a nizozemský online obchod tak zaujímá po Velké Británii a Německu třetí příčku. Pro české eshopy tak Nizozemsko představuje lákavou možnost, kam expandovat.

 

PROČ EXPANDOVAT DO NIZOZEMSKA?

Kupní síla nizozemských online zákazníků je vysoká a online nakupování využívá téměř 90 % obyvatel. Hrubý domácí produkt Nizozemska je jeden z nejvyšších na světě. Distribuce příjmů mezi obyvatelstvo je navíc poměrně rovnoměrná, spoustu peněz tak má většina holandských obyvatel. Meziročně výrazně roste i průměrná částka online nákupů na jednoho spotřebitele. Zatímco v roce 2016 to bylo 1 200 EUR, v roce 2020 už tato částka překročila 2 400 EUR.

Mezi další výhody patří angličtina. Běžně se s ní domluvíte u většiny populace. Angličtina je běžně používána i při vypracování smluv s dodavateli a partnery. Nebude tak nutné vše překládat do nizozemštiny.

V neposlední řadě je výhodou i geografická vzdálenost. Do Nizozemska je to z ČR kousek, náklady na přepravu zboží tomu budou odpovídat. Například česká Zásilkovna doručuje do Nizozemska už od 170 Kč. Krátké vzdálenosti jsou výhodou i v rámci Nizozemska. Velká města, jako je Amsterdam, Utrecht, Haag nebo Rotterdam jsou od sebe vzdálena hodinu cesty, a přitom v nich žije téměř polovina obyvatel země.

 

NA CO SI DÁT PŘI EXPANZI DO NIZOZEMSKA POZOR?

Hlavní bariérou vstupu na nizozemských ecommerce trh bude pro české eshopy především vysoká míra konkurence, konsolidovaný online trh a zavedení prodejci, kteří mají spousty důvěryhodných referencí a loajálních zákazníků. Amazon do Nizozemska vstoupil později, jeho pozice tak není nijak silná. Největším prodejcem je s tržbami téměř 3 miliard EUR eshop BOL.com, dceřiná firma Ahold Delhaize. Platforma BOL.com současně působí i jako tržiště pro další e-shopy. Další příležitost pro české eshopy, které se do Nizozemska rozhodnou expandovat.

Rovněž bude nutné vyřešit překlad a lokalizaci eshopu do nizozemštiny. Nezapomeňte přitom ani na analýzu klíčových slov v nizozemštině. Ať máte eshop od začátku SEO optimalizovaný a zobrazuje se i ve výsledcích organického vyhledávání. Zákaznickou podporu bude vhodné provozovat na nizozemském telefonním čísle a s pomocí rodilého Nizozemce.

Další informace o tom, na co si dát při expanzi eshopu do Nizozemska pozor, vám připravíme na míru v rámci naší služby průzkum zahraničního trhu.

 
obyvatel: 17,6 mil.

17,6 mil.

obyvatel
měna: euro

euro

měna
meziroční růst e‑commerce: 6,7 %

6,7 %

meziroční růst e‑commerce
online nakupujících: 88 %

88 %

online nakupujících
e‑shopů: 88 500

88 500

e‑shopů
uživatelů internetu v populaci: 98 %

98 %

uživatelů internetu v populaci
obyvatel na jeden e‑shop: 200

200

obyvatel na jeden e‑shop
objem e‑commerce: 30,6 mld. €

30,6 mld. €

objem e‑commerce

PRO VAŠI EXPANZI DO NIZOZEMSKA ZAJISTÍME TYTO SLUŽBY

SHRNUTÍ

Nizozemsko představuje rozvinutý trh s velmi vysokou kupní silou a potenciálem dalšího růstu do budoucna. Nizozemci nakupují online prakticky neustále. Pokud máte kvalitní zákaznický servis, pozitivní reference a schopnost rychle vyřizovat objednávky a doručovat zboží, máte skvělou šanci v Nizozemsku uspět.

V NK Expand vám pomůžem se vším, co bude vaše expanze do Nizozemska vyžadovat. Nedávno jsme pomohli s úspěšnou expanzí na nizozemský trh například firmě PetExpert, která se zaměřuje na pojištění domácích mazlíčků. Kontaktujte nás a naši specialisté pomohou s expanzí e-shopu do Nizozemska i vám.

 

KROMĚ NIZOZEMSKA VÁM POMŮŽEME EXPANDOVAT I DO TĚCHTO ZEMÍ

KOMU UŽ JSME PŘI EXPANZI DO ZAHRANIČÍ POMOHLI

Případové studie

NK Expand | Pomáháme expandovat do zahraničí

Zavolejte nám

NK Expand | Pomáháme expandovat do zahraničí

Napište nám e‑mail

NK Expand | Pomáháme expandovat do zahraničí