Expanze e‑shopu do Itálie

Západoevropská raketa

59 mil. obyvatel
13,7 % meziroční růst e‑commerce
1 800 obyvatel na jeden e‑shop

Itálie představuje nejrychleji rostoucí ecommerce trh západní Evropy. Nízký počet eshopů v kombinaci s nízkou penetrací internetového připojení obyvatelstva představuje ideální podmínky pro strmý růst v blízkých letech. České eshopy by si příležitost pro expanzi na italský ecommerce trh rozhodně neměly nechat ujít.

 

PROČ EXPANDOVAT DO ITÁLIE?

Italský ecommerce trh roste a byla by škoda tuto příležitost nevyužít. Země je současně největším evropským trhem luxusního zboží. Jih země je méně rozvinutý, zato sever Itálie je regionem s vysokou kupní silou obyvatelstva a rozvinutým přístupem k internetu a online nakupování.

A jakmile budete mít web a eshop lokalizovaný do italštiny, otevírá se vám cesta i pro expanzi do italsky mluvících kantonů na jihu Švýcarska.

Další výhodou je i geografická vzdálenost. Do Itálie je to z ČR kousek, náklady na přepravu zboží tomu budou odpovídat. Například česká Zásilkovna doručuje do Itálie už od 175 Kč.

NA CO SI DÁT PŘI EXPANZI DO ITÁLIE POZOR?

Italové si dávají pozor na kvalitní uživatelské recenze a doporučení. Bude vhodné je hned od začátku sbírat a efektivně komunikovat směrem k zákazníkům.

U platebních metod dávejte pozor na to, abyste Italům nabídli způsob placení, který opravdu využívají a preferují. Téměř polovina Italů s oblibou platí přes PayPal, který je v zemích střední a východní Evropy téměř neznámý. Kromě VISA a MasterCard karet určitě nezapomeňte na italskou kreditní kartu CartaSi, kterou používá přes 7 milionů Italů a má tak více než 40% podíl na trhu.

Stejně jako v jiných velkých zemích západní Evropy je i v Itáli nejoblíbenějším e-shopem Amazon. Nevýhodou této cesty je však anonymita, konkurování pouze cenou a nemožnost budovat vlastní značku.

Při expanzi bude nutné věnovat pozornost perfektní italštině. Ať už při překladu a lokalizaci webových stránek včetně produktových popisků do spisovné italštiny nebo při provozování zákaznické podpory. Při volání na zákaznickou linku Italové očekávají komunikaci s rodilým mluvčím italštiny a dostupnost podpory na lokálním italském telefonním čísle.

Další informace o tom, na co si dát při expanzi e-shopu do Itálie pozor, vám připravíme na míru v rámci naší služby průzkum zahraničního trhu.

 
obyvatel: 59 mil.

59 mil.

obyvatel
měna: euro

euro

měna
meziroční růst e‑commerce: 13,7 %

13,7 %

meziroční růst e‑commerce
online nakupujících: 49 %

49 %

online nakupujících
e‑shopů: 32 700

32 700

e‑shopů
uživatelů internetu v populaci: 91 %

91 %

uživatelů internetu v populaci
obyvatel na jeden e‑shop: 1 800

1 800

obyvatel na jeden e‑shop
objem e‑commerce: 39,4 mld. €

39,4 mld. €

objem e‑commerce

PRO VAŠI EXPANZI DO ITÁLIE ZAJISTÍME TYTO SLUŽBY

SHRNUTÍ

Itálie je jeden z nejrychleji rostoucích ecommerce trhů západní Evropy. Sever země představuje region s vysokou kupní silou, rozvinutým přístupem k online nakupování a potenciálem dalšího růstu do budoucna. Pokud dokážete zajistit kvalitní lokalizaci vašeho eshopu do italštiny, zákaznický servis v italštině a pozitivní reference, máte skvělou šanci v Itálii uspět.

Navíc později můžete na expanzi do Itálie navázat i expanzí do Švýcarska. Na jihu země jsou kantony Ticino a Graubünden, kde je italština stále oficiálním jazykem.

Naši specialisté v NK Expand vám pomohou se vším, co bude vaše expanze do Itálie vyžadovat. Nedávno jsme pomohli s expanzí do Itálie a Švýcarska českému vývojáři softwaru a aplikací a poskytovateli cloudových služeb. Kontaktujte nás a naši specialisté pomohou s expanzí e‑shopu do Itálie i vám.

KROMĚ ITÁLIE VÁM POMŮŽEME EXPANDOVAT I DO TĚCHTO ZEMÍ

KOMU UŽ JSME PŘI EXPANZI DO ZAHRANIČÍ POMOHLI

Případové studie

NK Expand | Pomáháme expandovat do zahraničí

Zavolejte nám

NK Expand | Pomáháme expandovat do zahraničí

Napište nám e‑mail

NK Expand | Pomáháme expandovat do zahraničí