Expanze e‑shopu do Dánska

Křižovatka digitálního obchodu v severní Evropě

5,9 mil. obyvatel
8,5 % meziroční růst e‑commerce
280 obyvatel na jeden e‑shop

Dánsko se rychle vyprofilovalo jako jedna z e‑commerce hvězd Evropy. V zemi, kde digitální nákupy nejsou výjimkou, ale pravidlem, je ecommerce neodmyslitelnou součástí každodenního života Dánů. Ačkoliv trh již nyní oplývá množstvím eshopů, očekává se, že jeho růst bude v nadcházejících letech pokračovat. 

PROČ EXPANDOVAT DO DÁNSKA?

Dánsko má jeden z nejdynamičtějších e‑commerce trhů v severní Evropě. Dánové na internetu nakupují velmi širokou škálu zboží a služeb, obrovské oblibě se mezi nimi těší i nákupy uskutečněné z mobilních zařízení. Průměrně utratí Dánové za online nákupy přes 25 000 Kč ročně. Až dvě třetiny Dánů jsou přitom zvyklí nakupovat v zahraničních e‑shopech, protože nabízejí širší sortiment nebo lepší ceny.

Největším segmentem dánského e‑commerce trhu je oblečení s 28 % podílem. Dalšími oblíbenými segmenty jsou elektronika s 22 % tržeb, hračky s 18 % a potraviny rovněž s 18 %. Podle odhadů se tyto poměry v příštích letech výrazněji měnit nebudou.

Dánský e‑commerce trh svojí velikostí překonává mnoho svých sousedů. Expanze do Dánska je tak výrazně snazší ať už z pohledu znalosti dánštiny nebo prostě proto, že Dánové velmi rádi zkouší nejrůznější novinky a jsou tak při online nakupování výrazně odvážnější.

NA CO SI DÁT PŘI EXPANZI DO DÁNSKA POZOR?

Expanze do Dánska je lákavá především velikostí dánského online trhu a široce rozšířeným online nakupováním. Expanze e‑shopu do Dánska ale vyžaduje zkušenosti, dostatečný rozpočet a velmi pečlivou přípravu i průběh realizace.

Míra konkurence mezi e‑shopy je v Dánsku vysoká díky technologické vyspělosti a solventnosti. Na začátku expanze do Dánska tak bude nutné dobře si zanalyzovat dánský trh a konkurenci.

Nejsilnějším hráčem na dánském e‑commerce trhu je Zalando, dalšími silnými prodejci jsou Bilka.dk, Elgiganten.dk nebo Føtex.dk. Bude tak třeba věnovat pozornost implementaci nových trendů, vymýšlení zajímavých věrnostních programů, sbírání pozitivních referencí a dalším aktivitám, které budou při konkurenčním boji nápomocné.

Dánové jsou v online nakupování velmi zběhlí a z toho pramení i jejich vysoké očekávání ve vztahu ke kvalitě zákaznického servisu e‑shopu. Běžně tak očekávají například bezplatné nebo levné doručení a jednoduchý proces vrácení zakoupeného zboží.

platebních metod dávejte pozor na to, abyste Dánům nabídli způsob placení, který opravdu využívají a preferují. Více než 60 % dánských online nákupů bývá uskutečněno pomocí služby MobilePay, která je v Dánsku velmi populární. Dalším rozšířenějším způsobem online platby je v Dánsku platba bankovní kartou.

Cenové srovnávače a tržiště jsou v Dánsku mezi online zákazníky rovněž oblíbené. Mezi ty nejznámější patří Prisjakt.dk, PriceRunner.dk nebo EDBPriser.dk.

obyvatel: 5,9 mil.

5,9 mil.

obyvatel
měna: dásnká koruna

dásnká koruna

měna
meziroční růst e‑commerce: 8,5 %

8,5 %

meziroční růst e‑commerce
online nakupujících: 88 %

88 %

online nakupujících
e‑shopů: 21 000

21 000

e‑shopů
uživatelů internetu v populaci: 95 %

95 %

uživatelů internetu v populaci
obyvatel na jeden e‑shop: 280

280

obyvatel na jeden e‑shop
objem e‑commerce: 24,5 mld. €

24,5 mld. €

objem e‑commerce

PRO VAŠI EXPANZI DO DÁNSKA ZAJISTÍME TYTO SLUŽBY

SHRNUTÍ

Dánsko představuje dynamický a lákavý e‑commerce trh v severní Evropě. Dánové nakupují v e‑shopech často a rádi, očekávají však přitom zákaznický servis na vysoké úrovni, pozitivní recenze a věrnostní programy s nabídkou nižší ceny. Pokud váš e‑shop a zákaznický přístup tyto podmínky splňuje, může být Dánsko zajímavou příležitostí pro vaši další expanzi do zahraničí.

Při expanzi vašeho e‑shopu do Dánska se spolehněte na naše specialisty, profesionální služby a dlouholeté zkušenosti. V NK Expand vám pomůžeme se vším, co bude vaše expanze do Dánska vyžadovat. Kontaktujte nás a naši specialisté pomohou s expanzí e‑shopu do Dánska i vám.

KROMĚ DÁNSKA VÁM POMŮŽEME EXPANDOVAT I DO TĚCHTO ZEMÍ

KOMU UŽ JSME PŘI EXPANZI DO ZAHRANIČÍ POMOHLI

Případové studie

NK Expand | Pomáháme expandovat do zahraničí

Zavolejte nám

NK Expand | Pomáháme expandovat do zahraničí

Napište nám e‑mail

NK Expand | Pomáháme expandovat do zahraničí