Expanze e‑shopu do Švýcarska

Hodinky, čokoláda a obrovská kupní síla Švýcarů

8,7 mil. obyvatel
10,6 % meziroční růst e‑commerce
560 obyvatel na jeden e‑shop

Švýcarsko je zakládajícím členem Evropského sdružení volného obchodu, ale není členem Evropské unie ani Evropského hospodářského prostoru. Země je silně ekonomicky rozvinutá, z pohledu HDP se jedná o 9. nejbohatší zemi na světě. Specifickým znakem Švýcarska je rozdělení na kantony a hned několik úředních jazyků – němčina, francouzština a italština.

PROČ EXPANDOVAT DO ŠVÝCARSKA?

Kupní síla Švýcarů je velmi vysoká, online nakupování v eshopech využívá téměř 90 % populace. Průměrný švýcarský zákazník utratí v eshopech ročně asi 900 EUR (přibližně 23 000 Kč). Mezi nejčastěji nakupované produkty patří elektronika, oblečení a jídlo.

Ecommerce je ve Švýcarsku velmi rozvinutá, při provozu eshopu lze využívat mnoha služeb třetích stran. A vysoký počet uživatelů internetu ve švýcarské populaci poskytuje dobrý prostor pro online marketing eshopu.

Výhodou expanze eshopu do Švýcarska je i jeho geografická vzdálenost z ČR. Využít můžete například českou Zásilkovnu, UPS, DHL, TNT Express nebo DPD. Snadné a rychlé doručování zásilek je možné i díky vysoké kvalitě švýcarské infrastruktury.

Stejně jako v případě Německa, i ve Švýcarsku stále více obyvatel volí nákup ze zahraničních eshopů. Důvody jsou především nižší ceny, větší výběr a rostoucí dostupnost a spolehlivost zahraničních online prodejců.

Jazykové roztříštěnosti se nebojte, ale právě naopak ji využijte ve svůj prospěch. Překlad eshopu do němčiny využijete i pro expanzi vašeho eshopu do Německa a Rakouska. Francouzštinu můžete využít i pro případnou expanzi do Francie, italské texty se vám budou zase hodit v případě expanze eshopu do Itálie.

NA CO SI DÁT PŘI EXPANZI DO ŠVÝCARSKA POZOR?

Vysoká kupní síla obyvatelstva s sebou nese i určitá rizika. Náklady spojené s provozem eshopu budou vzhledem k místní cenové hladině poměrně vysoké. Počítat je třeba i s vysokou mírou konkurence, která bude mít vliv na náklady spojené s online marketingem eshopu. Kromě Google Ads a PPC reklam je ve Švýcarsku vhodné přemýšlet i nad využitím oblíbených zbožových srovnávačů – nejznámějším je asi švýcarský Toppreise.ch.

Kromě prodeje přes vlastní eshop se nabízí i možnost prodeje přes některé z online tržišť, které ve Švýcarsku působí. Nabízí se například platformy Digitec.ch, Amazon.de, Nespresso.com nebo Brack.ch. Při prodeji přes vlastní eshop nezapomeňte na švýcarskou doménu eshopu, dokonalou optimalizaci eshopu pro mobilní zařízení (většina Švýcarů vlastní a aktivně používá chytrý mobil) nebo efektivní naceňování produktů vzhledem ke kupní síle obyvatel a ochotě platit vyšší ceny.

Další informace o tom, na co si dát při expanzi eshopu do Švýcarska pozor, vám připravíme na míru v rámci naší služby průzkum zahraničního trhu.

obyvatel: 8,7 mil.

8,7 mil.

obyvatel
měna: švýcarský frank

švýcarský frank

měna
meziroční růst e‑commerce: 10,6 %

10,6 %

meziroční růst e‑commerce
online nakupujících: 96 %

96 %

online nakupujících
e‑shopů: asi 15 500

asi 15 500

e‑shopů
uživatelů internetu v populaci: 96 %

96 %

uživatelů internetu v populaci
obyvatel na jeden e‑shop: 560

560

obyvatel na jeden e‑shop
objem e‑commerce: 12,84 mld. €

12,84 mld. €

objem e‑commerce

PRO VAŠI EXPANZI DO ŠVÝCARSKA ZAJISTÍME TYTO SLUŽBY

SHRNUTÍ

Expanze eshopu do Švýcarska je lákavou příležitostí zejména díky vysoké kupní síle, možnosti realizovat vyšší marže a potenciálu dalšího růstu do budoucna. Švýcarský online trh je rozvinutý a nalezení vhodných dodavatelů doprovodných služeb je snadné. Pokud máte kvalitní zákaznický servis, pozitivní reference a jste schopní rychle vyřizovat a doručovat objednávky, máte skvělou šanci ve Švýcarsku uspět.

Při expanzi vašeho e‑shopu do Švýcarska se můžete spolehnout na naše specialisty, profesionální služby a dlouholeté zkušenosti. V NK Expand vám pomůžeme se vším, co bude vaše expanze do Švýcarska vyžadovat. Nedávno jsme pomohli s úspěšnou expanzí na švýcarský trh například softwarovým firmám TrustSoft nebo Lukapo. Kontaktujte nás a naši specialisté pomohou s expanzí e‑shopu do Švýcarska i vám.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

KROMĚ ŠVÝCARSKA VÁM POMŮŽEME EXPANDOVAT I DO TĚCHTO ZEMÍ

KOMU UŽ JSME PŘI EXPANZI DO ZAHRANIČÍ POMOHLI

Případové studie

NK Expand | Pomáháme expandovat do zahraničí

Zavolejte nám

NK Expand | Pomáháme expandovat do zahraničí

Napište nám e‑mail

NK Expand | Pomáháme expandovat do zahraničí