Expanze e‑shopu do Bulharska

Slibná příležitost

6,8 mil. obyvatel
16,7 % meziroční růst e‑commerce
1 243 obyvatel na jeden e‑shop

Díky tomu, že Bulhaři mají jedno z nejrychlejších připojení k internetu na světě, se počet nakupujících v online obchodech každý rok významně zvyšuje. Bulharská e-commerce je přitom zatím stále poměrně nerozvinutá. Expandujte do Bulharska a ukrojte si z dynamicky rostoucího bulharského online trhu co největší díl!

PROČ EXPANDOVAT DO BULHARSKA?

Bulharská e-commerce se v posledních letech vyznačuje značným růstem a patří mezi nejrychleji rostoucí trhy v Evropě. Díky malému počtu lokálních e-shopů zde působí značné množství zahraničních hráčů, přes které Bulhaři uskuteční až 60 % online nákupů.

NK Expand | Pomáháme e-shopům expandovat do Bulharska

NA CO SI DÁT PŘI EXPANZI DO BULHARSKA POZOR?

E-shop doporučujeme provozovat na bulharské doméně, aby působil lokálním dojmem. Lokální dojem výrazně podpoří i zákaznická podpora v bulharštině a možnost dovolat se na bulharské telefonní číslo. Rovněž doporučujeme zvážit založení bulharské firmy. E-shop tak bude působit výrazně důvěryhodněji.

Na první pohled může jako překážka působit bulharština (v Bulharsku se píše cyrilicí a ne latinkou). S tím si ale hravě poradí kvalitní rodilí mluvčí, kteří zajistí nejen profesionální SEO překlad a lokalizaci e-shopu do bulharštiny, ale i zákaznickou podporu. Bulharští zákazníci totiž očekávají kvalitně přeložené a lokalizované texty a možnost zavolat na lokální bulharské telefonní číslo.

Další informace o tom, na co si dát při expanzi e-shopu do Bulharska pozor, vám připravíme na míru v rámci naší služby průzkum zahraničního trhu.

obyvatel: 6,8 mil.

6,8 mil.

obyvatel
měna: lev

lev

měna
meziroční růst e‑commerce: 16,7 %

16,7 %

meziroční růst e‑commerce
online nakupujících: 41 %

41 %

online nakupujících
e‑shopů: asi 5 500

asi 5 500

e‑shopů
uživatelů internetu v populaci: 87 %

87 %

uživatelů internetu v populaci
obyvatel na jeden e‑shop: 1 243

1 243

obyvatel na jeden e‑shop
objem e‑commerce: 1,25 mld. €

1,25 mld. €

objem e‑commerce

PRO VAŠI EXPANZI DO BULHARSKA ZAJISTÍME TYTO SLUŽBY

SHRNUTÍ

Bulharsko je společně s Maďarskem a Rumunskem opravdovým e-commerce tygrem regionu. Tamní online trh roste raketovým tempem, a tak není divu, že do země směřuje řada mezinárodně působících e-shopů. Pokud máte kvalitní e-shop s prozákaznickým přístupem a schopností rychle vyřizovat objednávky a doručovat zboží, snadno v Bulharsku uspějete. Nenechejte si tuto příležitost ujít!

V NK Expand vám pomůžeme se vším, co bude vaše expanze do Bulharska vyžadovat. Nedávno jsme pomohli s úspěšnou expanzí na bulharský trh například firmě ROBOT WORLD, která zde úspěšně provozuje bulharský e-shop s robotickými produkty. Kontaktujte nás a naši specialisté pomohou s expanzí e-shopu do Bulharska i vám.

NK Expand | Pomáháme e-shopům expandovat do Bulharska

KROMĚ BULHARSKA VÁM POMŮŽEME EXPANDOVAT I DO TĚCHTO ZEMÍ

KOMU UŽ JSME PŘI EXPANZI DO ZAHRANIČÍ POMOHLI

Případové studie

NK Expand | Pomáháme expandovat do zahraničí

Zavolejte nám

NK Expand | Pomáháme expandovat do zahraničí

Napište nám e‑mail

NK Expand | Pomáháme expandovat do zahraničí