Expanze e‑shopu do Rakouska

Německý trh v menším

8,9 mil. obyvatel
12,1 % meziroční růst e‑commerce
485 obyvatel na jeden e‑shop

Rakouský trh je velice podobný tomu německému. Zákazníci jsou ochotni zaplatit i vyšší cenu, důležitou roli při jejich rozhodování hraje důvěryhodnost e-shopu a kvalita zboží. Řada českých e-shopů proto zvažuje expanzi na rakouský a německý trh současně. V NK Expand se postaráme, aby vaše expanze na německy hovořící trhy byla úspěšná.

PROČ EXPANDOVAT DO RAKOUSKA?

Až 90 % Rakušanů má přístup k internetu a 82 % ho využívá denně. Životní úroveň v Rakousku je vysoká a průměrná roční útrata jednoho uživatele na internetu se pohybuje na úrovni skoro 900 EUR. To vše dělá z Rakouska lákavý trh k expanzi. Stejně jako v případě Německa, i v Rakousku se můžete těšit na vyšší marže, protože Rakušané nehledají vždy nejnižší cenu. Mnohem důležitější je pro ně kvalita nabízených produktů a důvěryhodnost e-shopu.

NK Expand | Pomáháme e-shopům expandovat do Rakouska

NA CO SI DÁT PŘI EXPANZI DO RAKOUSKA POZOR?

Rakušané jsou při online nakupování opatrní. Není výjimkou, že si na internetu udělají průzkum, ale samotný nákup pak uskuteční v kamenné prodejně. Velkou pozornost věnují kvalitě produktů a značce. Stejně jako v Německu je i v Rakousku nejoblíbenějším e-shopem Amazon.

Při expanzi bude nutné věnovat pozornost perfektní němčině. Ať už při SEO překladu a lokalizaci webových stránek včetně produktových popisků nebo při provozování zákaznické podpory. U té Rakušané očekávají komunikaci s rodilým mluvčím němčiny a ocení i možnost bezplatného volání na místní rakouské telefonní číslo.

Další informace o tom, na co si dát při expanzi e-shopu do Rakouska pozor, vám připravíme na míru v rámci naší služby průzkum zahraničního trhu.

obyvatel: 8,9 mil.

8,9 mil.

obyvatel
měna: euro

euro

měna
meziroční růst e‑commerce: 12,1 %

12,1 %

meziroční růst e‑commerce
online nakupujících: 66 %

66 %

online nakupujících
e‑shopů: asi 18 500

asi 18 500

e‑shopů
uživatelů internetu v populaci: 93 %

93 %

uživatelů internetu v populaci
obyvatel na jeden e‑shop: 485

485

obyvatel na jeden e‑shop
objem e‑commerce: 9,6 mld. €

9,6 mld. €

objem e‑commerce

PRO VAŠI EXPANZI DO RAKOUSKA ZAJISTÍME TYTO SLUŽBY

SHRNUTÍ

Rakousko představuje rozvinutý trh s vysokou kupní silou a potenciálem dalšího růstu do budoucna. Rakušané rádi nakupují online a nehledají přitom vždy nejnižší cenu. Jsou zvyklí přes internet nakupovat v zahraničí (hlavně v Německu a Švýcarsku). Pokud máte kvalitní zákaznický servis v němčině, pozitivní reference a schopnost rychle vyřizovat objednávky a doručovat zboží, máte skvělou šanci v Rakousku uspět.

V NK Expand vám pomůžeme se vším, co bude vaše expanze do Rakouska vyžadovat. Přečtěte si, jak jsme pomohli s expanzí do Rakouska českému prodejci skladových oken. Firma dnes v Německu a Rakousku provozuje úspěšné e-shopy Fenster Sofort a přemýšlí o expanzi do dalších evropských zemí. Kontaktujte nás a naši specialisté pomohou s expanzí e-shopu do Rakouska i vám.

 
NK Expand | Pomáháme e-shopům expandovat do Rakouska

KROMĚ RAKOUSKA VÁM POMŮŽEME EXPANDOVAT I DO TĚCHTO ZEMÍ

KOMU UŽ JSME PŘI EXPANZI DO ZAHRANIČÍ POMOHLI

Případové studie

NK Expand | Pomáháme expandovat do zahraničí

Zavolejte nám

NK Expand | Pomáháme expandovat do zahraničí

Napište nám e‑mail

NK Expand | Pomáháme expandovat do zahraničí