Expanze e‑shopu do Polska

Obrovský a hrdý online trh

37,7 mil. obyvatel
25 % meziroční růst e‑commerce
697 obyvatel na jeden e‑shop

Polsko je devátou největší zemí Evropy a s populací více než 38 milionů obyvatel se jedná o šestou nejlidnatější zemi EU. Polská e-commerce v posledních letech rostla rychlým tempem stejně jako u dalších zemí v regionu. Je třeba však počítat s vysokou konkurencí, která tlačí ceny dolů. A Poláci jsou na cenu extrémně citliví.

PROČ EXPANDOVAT DO POLSKA?

Svojí velikostí představuje polský trh obrovský potenciál a příležitost expanze pro české e-shopy.

I přesto, že polský trh e-commerce nyní v porovnání s dalšími středoevropskými zeměmi neroste podobně vysokým tempem. Při jeho velikosti a počtu obyvatel je totiž stále poměrně snadné najít na trhu mezeru a využít ji jako příležitost pro vstup na polský trh.

NK Expand | Pomáháme e-shopům expandovat do Polska

NA CO SI DÁT PŘI EXPANZI DO POLSKA POZOR?

Pozornost je třeba věnovat provozování e-shopu na polské doméně, protože Poláci jsou skeptičtí k nakupování v zahraničních e-shopech. Při platbě preferují online bankovní převody a velkou pozornost věnují ceně produktů.

Nepodceňujte ani kvalitní SEO překlady veškerých textů do polštiny a jejich lokalizaci (přizpůsobení místnímu kulturnímu prostředí). Pokud na webu necháte jakékoli texty v češtině, snadno ztratíte důvěryhodnost, která se vám bude obtížně získávat zpět. Nezapomeňte, že Poláci hodně dají na reference a recenze dalších zákazníků.

Samozřejmostí pak bude i zákaznická podpora zajišťovaná rodilými Poláky a dostupná na polských telefonních číslech.

Polský trh je specifický tím, že důležitou roli hraje tržiště Allegro, které je podobné českému Aukru a může vašemu e-shopu přinést zajímavý přísun objednávek.

Další informace o tom, na co si dát při expanzi e-shopu do Polska pozor, vám připravíme na míru v rámci naší služby průzkum zahraničního trhu.

obyvatel: 37,7 mil.

37,7 mil.

obyvatel
měna: zlotý

zlotý

měna
meziroční růst e‑commerce: 25 %

25 %

meziroční růst e‑commerce
online nakupujících: 65 %

65 %

online nakupujících
e‑shopů: asi 54 000

asi 54 000

e‑shopů
uživatelů internetu v populaci: 93 %

93 %

uživatelů internetu v populaci
obyvatel na jeden e‑shop: 697

697

obyvatel na jeden e‑shop
objem e‑commerce: 28,6 mld. €

28,6 mld. €

objem e‑commerce

PRO VAŠI EXPANZI DO POLSKA ZAJISTÍME TYTO SLUŽBY

SHRNUTÍ

Expanzi do Polska obecně doporučujeme spíše zkušenějším hráčům v e-commerce. Obrovský polský trh představuje značné příležitosti, počítejte však s poměrně silnou konkurencí a faktem, že hlavním rozhodujícím kritériem je cena. Zákaznická podpora v polštině, perfektní polská SEO lokalizace textů a prodej přes Allegro jsou těmi nejlepšími předpoklady k rozběhnutí vašeho byznysu u našich severních sousedů.

V NK Expand vám pomůžeme se vším, co bude vaše expanze do Polska vyžadovat. Nedávno jsme pomohli s úspěšnou expanzí do Polska e-shopu s počítačovým a mobilním příslušenstvím AXAGON nebo českému e-shopu s kuchyňskou technikou EUJUICERS. Kontaktujte nás a naši specialisté pomohou s expanzí e-shopu do Polska i vám.

NK Expand | Pomáháme e-shopům expandovat do Polska

KROMĚ POLSKA VÁM POMŮŽEME EXPANDOVAT I DO TĚCHTO ZEMÍ

KOMU UŽ JSME PŘI EXPANZI DO ZAHRANIČÍ POMOHLI

Případové studie

NK Expand | Pomáháme expandovat do zahraničí

Zavolejte nám

NK Expand | Pomáháme expandovat do zahraničí

Napište nám e‑mail

NK Expand | Pomáháme expandovat do zahraničí