Expanze e‑shopu na Slovensko

Pro české e‑shopy téměř jako doma

5,4 mil. obyvatel
11,3 % meziroční růst e‑commerce
362 obyvatel na jeden e‑shop

Slovensko je historicky úzce spjaté s Českou republikou, což přetrvává v blízkých kulturních a jazykových rysech. Slovenská ekonomika je velmi úspěšná a patří mezi jedny z nejrychleji rostoucích v regionu střední Evropy.

PROČ EXPANDOVAT NA SLOVENSKO?

Pro české e-shopy je expanze na slovenský trh jasnou první volbou. Slovenský trh e-commerce ještě není tak saturovaný a konkurenční jako ten český. A pokud se vám daří v ČR, velmi pravděpodobně uspějete i při expanzi na Slovensko. Díky společné historii jsou si Češi a Slováci v nákupních zvyklostech podobní, i když určité rozdíly jistě najdete.

Výhodou je podobnost českého a slovenského jazyka, která se bude hodit například při provozování zákaznické podpory. Slováci jsou navíc zvyklí češtinu při nákupu na českých e-shopech používat.

NK Expand | Pomáháme e-shopům expandovat na Slovensko

NA CO SI DÁT PŘI EXPANZI NA SLOVENSKO POZOR?

Pokud chcete působit důvěryhodněji, určitě svůj e-shop kvalitně přeložte do slovenštiny a uvádějte ceny produktů a dopravy v EUR. A nezapomeňte ani na vhodnou slovenskou doménu a lokální telefonní čísla pro zákaznickou podporu.

Další informace o tom, na co si dát při expanzi e-shopu na Slovensko pozor, vám připravíme na míru v rámci naší služby průzkum zahraničního trhu.

obyvatel: 5,4 mil.

5,4 mil.

obyvatel
měna: euro

euro

měna
meziroční růst e‑commerce: 11,3 %

11,3 %

meziroční růst e‑commerce
online nakupujících: 77 %

77 %

online nakupujících
e‑shopů: asi 15 000

asi 15 000

e‑shopů
uživatelů internetu v populaci: 91 %

91 %

uživatelů internetu v populaci
obyvatel na jeden e‑shop: 362

362

obyvatel na jeden e‑shop
objem e‑commerce: 2,28 mld. €

2,28 mld. €

objem e‑commerce

PRO VAŠI EXPANZI NA SLOVENSKO ZAJISTÍME TYTO SLUŽBY

SHRNUTÍ

Slovensko je pro české firmy nejbližším obchodním partnerem. Při zvažování expanze do zahraničí se tak pro české e-shopy jedná o jasnou první volbu. Slováci už nyní nakupují v českých e-shopech rádi, takže expanze na Slovensko bude pro e-shopy v porovnání s expanzí na ostatní středoevropské trhy snadnou a levnou záležitostí.

V NK Expand vám pomůžeme se vším, co bude vaše expanze na Slovensko vyžadovat. Nedávno jsme pomohli s úspěšnou expanzí na slovenský trh například české firmě SERVISBAL OBALY, která zde úspěšně provozuje slovenský e-shop www.eobal.sk. Kontaktujte nás a naši specialisté pomohou s expanzí e-shopu na Slovensko i vám.

NK Expand | Pomáháme e-shopům expandovat na Slovensko

KROMĚ SLOVENSKA VÁM POMŮŽEME EXPANDOVAT I DO TĚCHTO ZEMÍ

KOMU UŽ JSME PŘI EXPANZI DO ZAHRANIČÍ POMOHLI

Případové studie

NK Expand | Pomáháme expandovat do zahraničí

Zavolejte nám

NK Expand | Pomáháme expandovat do zahraničí

Napište nám e‑mail

NK Expand | Pomáháme expandovat do zahraničí