Expanze e‑shopu do Rumunska

Balkánská raketa

19 mil. obyvatel
16,8 % meziroční růst e‑commerce
1 229 obyvatel na jeden e‑shop

Rumunsko je největší zemí balkánského prostoru a nejrychleji rostoucí ekonomikou Evropy. S necelými 20 miliony obyvatel se jedná o sedmý nejlidnatější stát Evropské unie. Bukurešť je osmým největším městem v EU. Rumunská e-commerce zažívá strmý růst přesahující 35 % ročně. Buďte při tom i s vaším e-shopem!

PROČ EXPANDOVAT DO RUMUNSKA?

Rumunská e-commerce zažívá v posledních letech skokový růst. V porovnání s jinými zeměmi v regionu je v Rumunsku stále velmi malý počet aktivních e-shopů, země tak pro české e-shopy představuje velkou příležitost k expanzi.

Rovněž náklady na provozování e-shopu a online marketing budou v porovnání s jinými zeměmi nižší.

NK Expand | Pomáháme e-shopům expandovat do Rumunska

NA CO SI DÁT PŘI EXPANZI DO RUMUNSKA POZOR?

Rumunští zákazníci jsou citliví na kvalitně přeložené a lokalizované texty (přizpůsobené místnímu kulturnímu prostředí) a zákaznickou podporu v rumunštině, kterou hojně využívají. U zákaznické podpory posiluje důvěryhodnost i lokální rumunské telefonní číslo.

E-shop doporučujeme provozovat na rumunské doméně, aby působil lokálním dojmem. Poměrně vysoké procento rumunských e-shopů není responzivních. Přitom právě mobilní zařízení používají Rumuni k připojení na internet nejčastěji. Responzivní e-shop tak pro vás může být značnou konkurenční výhodou.

Rovněž doporučujeme založit účet v rumunské bance a umožnit tak zákazníkům platit vnitrostátními platbami. Za zvážení stojí i zajištění sběrného místa a následně založení rumunské firmy. E-shop tak bude působit výrazně důvěryhodněji.

Další informace o tom, na co si dát při expanzi e-shopu do Rumunska pozor, vám připravíme na míru v rámci naší služby průzkum zahraničního trhu.

obyvatel: 19 mil.

19 mil.

obyvatel
měna: leu

leu

měna
meziroční růst e‑commerce: 16,8 %

16,8 %

meziroční růst e‑commerce
online nakupujících: 46 %

46 %

online nakupujících
e‑shopů: asi 15 500

asi 15 500

e‑shopů
uživatelů internetu v populaci: 89 %

89 %

uživatelů internetu v populaci
obyvatel na jeden e‑shop: 1 229

1 229

obyvatel na jeden e‑shop
objem e‑commerce: 6,2 mld. €

6,2 mld. €

objem e‑commerce

PRO VAŠI EXPANZI DO RUMUNSKA ZAJISTÍME TYTO SLUŽBY

SHRNUTÍ

Pro české e-shopy, které to s expanzí do zahraničí myslí vážně, je Rumunsko společně s Maďarskem jasná volba. Rumunsko je ekonomickým tygrem Balkánu s nízkým počtem e-shopů, nesaturovaným trhem a zákazníky zvyklými na nižší kvalitu služeb. Kvalitní e-shop s prozákaznickým přístupem zde poměrně rychle a snadno uspěje. I přesto je vhodné si před expanzí zmapovat aktuální stav zvažovaného tržního segmentu.

V NK Expand vám pomůžeme se vším, co bude vaše expanze do Rumunska vyžadovat. Přečtěte si, jak jsme pomohli expandovat na rumunský trh českému e-shopu s nehtovou kosmetikou. Obdobně jsme s expanzí do Rumunska pomohli firmě Postershop, která zde provozuje úspěšný e-shop buvu.ro. Kontaktujte nás a naši specialisté pomohou s expanzí e-shopu do Rumunska i vám.

 
NK Expand | Pomáháme e-shopům expandovat do Rumunska

KROMĚ RUMUNSKA VÁM POMŮŽEME EXPANDOVAT I DO TĚCHTO ZEMÍ

KOMU UŽ JSME PŘI EXPANZI DO ZAHRANIČÍ POMOHLI

Případové studie

NK Expand | Pomáháme expandovat do zahraničí

Zavolejte nám

NK Expand | Pomáháme expandovat do zahraničí

Napište nám e‑mail

NK Expand | Pomáháme expandovat do zahraničí