Expanze e‑shopu do Německa

Obrovský, ale nesnadný online trh

83,2 mil. obyvatel
7,8 % meziroční růst e‑commerce
427 obyvatel na jeden e‑shop

Německo je nejsilnější ekonomikou Evropy. Více než 90 % populace aktivně používá internet a míra využívání online nákupů je tak v zemi opravdu vysoká. Objem německé e-commerce každý rok roste asi o 10 % a v roce 2020 dosáhl hodnoty více než 80 miliard EUR. V NK Expand vám pomůžeme být v expanzi na německý trh úspěšní.

PROČ EXPANDOVAT DO NĚMECKA?

Ceny v německých e-shopech jsou oproti středoevropským zemím vyšší. Pokud dokážete uspokojit vysoké nároky německých zákazníků na bezchybný zákaznický servis, kvalitní reference a rychlé dodání, máte velkou šanci na obrovském německém trhu uspět. Odměnou vám budou vyšší marže i vyšší průměrná hodnota objednávky. Ta se v Německu pohybuje na úrovni kolem 140 EUR.

NK Expand | Pomáháme e-shopům expandovat do Německa

NA CO SI DÁT PŘI EXPANZI DO NĚMECKA POZOR?

Německý trh je v mnoha ohledech dost specifický. Němci jsou nároční zákazníci, kteří si potrpí nejen na rychlost a kvalitu, ale rovněž na důvěryhodnost e-shopu. Důvěryhodnost e-shopů v Německu dramatickým způsobem zvyšují certifikace e-shopu (například od Trusted Shops), reference, lokální telefonní číslo a adresa sběrného místa nebo provozovny na německém území. Největším online hráčem na německém trhu je Amazon a zbožovým srovnávačem číslo jedna je Idealo.

Absolutní nezbytností je perfektní němčina. Webové stránky včetně produktových popisků musí být lokalizovány rodilými Němci a přizpůsobeny německým kulturním zvyklostem. Rodilé němčináře je třeba využívat i pro zákaznickou podporu. Nezbytné je i splnění legislativních povinností dle německých zákonů o prodeji přes internet. S tím vším vám v NK Expand pomůžeme.

Ačkoli je německá ekonomika jednou z nejsilnějších na světě, i tak se především ve východní části Německa najdou oblasti s výrazně nižší kupní silou. S tím je třeba počítat při geografickém cílení reklamy.

Další informace o tom, na co si dát při expanzi e-shopu do Německa pozor, vám připravíme na míru v rámci naší služby průzkum zahraničního trhu.

 
obyvatel: 83,2 mil.

83,2 mil.

obyvatel
měna: euro

euro

měna
meziroční růst e‑commerce: 7,8 %

7,8 %

meziroční růst e‑commerce
online nakupujících: 76 %

76 %

online nakupujících
e‑shopů: asi 195 000

asi 195 000

e‑shopů
uživatelů internetu v populaci: 91 %

91 %

uživatelů internetu v populaci
obyvatel na jeden e‑shop: 427

427

obyvatel na jeden e‑shop
objem e‑commerce: 108,4 mld. €

108,4 mld. €

objem e‑commerce

PRO VAŠI EXPANZI DO NĚMECKA ZAJISTÍME TYTO SLUŽBY

SHRNUTÍ

Německo představuje obrovský trh s vysokou kupní silou. Němci rádi nakupují online a nehledají přitom vždy nejnižší cenu. Německý trh tak pro české e-shopy představuje velké lákadlo. Pokud máte kvalitní zákaznický servis na úrovni německých rodilých mluvčích, pozitivní reference a schopnost rychle vyřizovat objednávky a doručovat zboží, máte skvělou šanci v Německu uspět.

V NK Expand vám pomůžeme se vším, co bude vaše expanze do Německa vyžadovat. Přečtěte si, jak jsme pomohli s expanzí do Německa českému prodejci skladových oken. Firma dnes v Německu a Rakousku provozuje úspěšné e-shopy Fenster Sofort a přemýšlí o expanzi do dalších evropských zemí. Kontaktujte nás a naši specialisté pomohou s expanzí e-shopu do Německa i vám.

 
NK Expand | Pomáháme e-shopům expandovat do Německa

KROMĚ NĚMECKA VÁM POMŮŽEME EXPANDOVAT I DO TĚCHTO ZEMÍ

KOMU UŽ JSME PŘI EXPANZI DO ZAHRANIČÍ POMOHLI

Případové studie

NK Expand | Pomáháme expandovat do zahraničí

Zavolejte nám

NK Expand | Pomáháme expandovat do zahraničí

Napište nám e‑mail

NK Expand | Pomáháme expandovat do zahraničí