Expanze e‑shopu do Maďarska

Rostoucí nováček v e‑commerce

9,7 mil. obyvatel
19,3 % meziroční růst e‑commerce
510 obyvatel na jeden e‑shop

Maďarští zákazníci si ještě nezvykli tak často nakupovat online. Místní e-commerce ale prochází každý rok dynamickým růstem a vzniká zde mnoho zajímavých příležitostí. Nebojte se jazykové bariéry, chyťte příležitost za pačesy a vybudujte si s naší pomocí silnou pozici na tomto rapidně rostoucím a geograficky blízkém trhu. Vyplatí se to!

PROČ EXPANDOVAT DO MAĎARSKA?

Na rozdíl od saturovaných západoevropských trhů má Maďarsko období svého největšího růstu ještě před sebou. Lákadly pro expanzi do Maďarska jsou především nízké náklady na provoz e-shopu a online marketing a současně velmi nízká míra konkurence. Maďarsko tak pro české e-shopy představuje jednu z největších příležitostí.

V roce 2013 tvořila e-commerce v Maďarsku 3,1 % z celkových maloobchodních tržeb, v roce 2017 už to bylo dvojnásobek. Dynamika růstu maďarské e-commerce je tak značná.

Při vstupu na maďarský trh doporučujeme pracovat i se srovnávači zboží, které jsou mezi Maďary velice využívané. Mezi nejznámější srovnávače patří Arukereso.huOlcsobbat.hu.

NK Expand | Pomáháme e-shopům expandovat do Maďarska

NA CO SI DÁT PŘI EXPANZI DO MAĎARSKA POZOR?

Maďarští zákazníci jsou nároční na dopravce a cenu doručení. Zvýšenou pozornost je nutné rovněž věnovat maďarské národní hrdosti. Určitě doporučujeme provozovat e-shop na maďarské doméně s lokálním telefonním číslem, na kterém bude dostupná zákaznická podpora v maďarštině. Jen malé procento Maďarů se domluví cizí řečí, a proto je kvalitně přeložený a lokalizovaný web do maďarštiny pro vstup do Maďarska nezbytný. Po určité době bude vhodné uvažovat o založení maďarské firmy nebo zřízení sběrného místa v Budapešti.

Lokální dojem umocníte i zákaznickou podporou poskytovanou rodilými Maďary, která bude pro místní zákazníky dostupná na maďarských telefonních číslech.

Další informace o tom, na co si dát při expanzi e-shopu do Maďarska pozor, vám připravíme na míru v rámci naší služby průzkum zahraničního trhu.

obyvatel: 9,7 mil.

9,7 mil.

obyvatel
měna: forint

forint

měna
meziroční růst e‑commerce: 19,3 %

19,3 %

meziroční růst e‑commerce
online nakupujících: 70 %

70 %

online nakupujících
e‑shopů: asi 19 000

asi 19 000

e‑shopů
uživatelů internetu v populaci: 91 %

91 %

uživatelů internetu v populaci
obyvatel na jeden e‑shop: 510

510

obyvatel na jeden e‑shop
objem e‑commerce: 2,64 mld. €

2,64 mld. €

objem e‑commerce

PRO VAŠI EXPANZI DO MAĎARSKA ZAJISTÍME TYTO SLUŽBY

SHRNUTÍ

Maďarsko je ideálním prvním cílem pro expanzi českých e-shopů. Příležitost představují především vysoké tempo růstu e-commerce a nízká míra konkurence. Oproti ostatním zemím zde budete mít i nižší náklady na online marketing. Pokud je vám český nebo slovenský trh malý, Maďarsko je jasnou volbou.

V NK Expand vám pomůžeme se vším, co bude vaše expanze do Maďarska vyžadovat. Přečtěte si, jak jsme podobným způsobem pomohli expandovat na maďarský trh českému e-shopu s klimatizacemi a zařízením na úpravu kvality vzduchu. Firma dnes v Maďarsku úspěšně prodává, o její zákaznickou podporu se starají naši rodilí mluvčí maďarštiny. Kontaktujte nás a naši specialisté pomohou s expanzí e-shopu do Maďarska i vám.

NK Expand | Pomáháme e-shopům expandovat do Maďarska

KROMĚ MAĎARSKA VÁM POMŮŽEME EXPANDOVAT I DO TĚCHTO ZEMÍ

KOMU UŽ JSME PŘI EXPANZI DO ZAHRANIČÍ POMOHLI

Případové studie

NK Expand | Pomáháme expandovat do zahraničí

Zavolejte nám

NK Expand | Pomáháme expandovat do zahraničí

Napište nám e‑mail

NK Expand | Pomáháme expandovat do zahraničí